yuru.gif (18007 bytes)

uzay1.gif (15923 bytes)

Mehmet Naci Dedeal
1959 Doğumlu Artvin Hopalıyım. 1977-84 yılları içerisinde Istanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (M.S.Ü) Endüstri ürünleri Tasarımı Bölümünden Yüksek lisansla mezun oldum. 1987 yılından bu güne tasarımcı ve canlandırma sineması animatörü ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum.

Okullar:
İstanbul Üniversitesi İletişim tasarımı Fakültesinde canlandırma teknikleri dersleriyle eğitim alanında çalışmaya başladım. Ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde İletişim Tasarımı mesleki temel eğitim canlandırma sineması, çizgi roman ve diploma projeleri dersleriyle 8 yıl süren bir dönem geçirdim.
Halen 2000 yılında başlamış olduğum Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünv Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, 2007 de başladığım Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi ( şimdi miarlık fakültesine bağlı ) Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, 2009 da başladığım Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde ve geçen dönem içinde de beykoz Üniversitesi lojistik meslek yüksek okulunda ders saat ücretli öğretim görevlisi olarak uzmanlık alanlarına yönelik mesleki dersler veriyorum.

kadıköy belediyesi karikatür evi bünyesinde 3. dönemini sürdürdüğümüz çizgi roman ve karakter tasarımı çalışmaları da devam etmektedir..

Kitaplar:
Temel Özellikleriye Çizgi Canlandırma 1999 pusula yayıncılık.
İletişim Tasarımı ve çokluortam 2003 pusula yayıncılı.
Endüstri ürünleri tasarımında BİÇİME ULAŞMAK 2016 Epsilon yayınevi.

 

Örnek işler

Giriş Sayfası