uzay1.gif (15923 bytes)

Giriş Sayfası

Örnek işler

Mehmet Naci Dedeal
1959 Doğumlu Artvin Hopalıyım. 1977-84 yılları içerisinde Istanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (M.S.G.S.Ü) Endüstri ürünleri Tasarımı Bölümünden Yüksek lisansla mezun oldum. 1987 yılından bu güne tasarımcı ve canlandırma sineması animatörü ve eğitmen olarak çalışmalarımı sürdürüyorum.

Okullar:

-İstanbul Üniversitesi İletişim tasarımı Fakültesinde canlandırma teknikleri dersleriyle eğitim alanında çalışmaya başladım.

-İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde İletişim Tasarımı mesleki temel eğitim canlandırma sineması, çizgi roman ve diploma projeleri dersleriyle 8 yıl süren bir dönem geçirdim.

-2000 yılında başlamış olduğum Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünv Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Derslerini 2018 yılına dek sürdürdüm

-2003 -2006 yılları arasında Kadir has üniversitesi Endüstri Tasarımı bölümünde mesleki derslerle yer aldım

-2007 de başladığım Yeditepe Üniversitesi şimdi mimarlık fakültesine Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü derslerini 2019 yılında tamamladım

2009 da başladığı Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesindeki derslerini 2018 yılında tamamladım

2005 yılında Beykoz Üniversitesi lojistik meslek yüksek okulunda Ardından da Sanat ve Tasarım fakültesi iletişim tasarımı ve Dijital Oyun Tasarımı Bölümlerinde “karakter tasarımı, iletişim tasarımı, desen ve temel çizim” derslerini sürdürüyorum.

 Kadıköy belediyesi karikatür evi bünyesinde 3. Yılını tamamladığı çizgi roman, karakter tasarımı sosyal farkındalık ve iletişim çalışmaları da halen devam etmekteyim.

Kitaplar:
Temel Özellikleriye Çizgi Canlandırma 1999 pusula yayıncılık.
İletişim Tasarımı ve çokluortam 2003 pusula yayıncılık.
Endüstri ürünleri tasarımında BİÇİME ULAŞMAK 2016 Epsilon yayınevi.

Karakter Tasarımı 2018 Epsilon Yayınevi